Usługi

W naszych Gabinetach wykonujemy każde zdjęcie RTG potrzebne do leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego BEZ KONIECZNOŚCI REJESTRACJI.

Czas oczekiwania do 10 minut!

Zdjęcia wydajemy w formacie analogowym (wydruk na kliszy) lub cyfrowym (na płycie CD). Możemy również przesłać je drogą elektroniczną bezpośrednio do Lekarza kierującego.

JAKIEGO ZDJĘCIA POTRZEBUJESZ?

ZDJĘCIE PANTOMOGRAFICZNE (panoramiczne)

To zdjęcie całej szczęki i żuchwy ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami przynosowymi. Konieczne jest do dokonania diagnostyki stanu uzębienia i zaplanowania dalszego leczenia.

ZDJĘCIE CEFALOMETRYCZNE

To inaczej mówiąc zdjęcie RTG boczne głowy w zwarciu lub boczne twarzoczaszki. Potrzebne głównie w ortodoncji do oceny wady zgryzu i zaplanowania leczenia ortodontycznego.

ZESTAW ORTODONTYCZNY

To komplet składający się ze zdjęcia pantomograficznego oraz cefalometrycznego.

ZDJĘCIE PUNKTOWE ZĘBA

Nazywane także wewnątrzustnym – dotyczy zdjęcia konkretnego zęba i jego okolic, dzięki czemu można wykonać diagnostykę całego zęba, wyrostka zębodołowego oraz kości w tym obszarze.

ZDJĘCIE STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH

Potrzebne dla oceny powierzchni stawu skroniowo-żuchwowego i głowy żuchwy. Wykonujemy je w dwóch projekcjach w zwarciu lub w rozwarciu szczęk.

ZDJĘCIE SKRZYDŁOWO-ZGRYZOWE

Potrzebne jest w celu zdiagnozowania próchnicy przedtrzonowców i trzonowców.

ZDJĘCIE ZATOK OBOCZNYCH NOSA

Zdjęcie wykonywane w diagnostyce zatok szczękowych, zatok czołowych, siłowych i klinowych.

ZDJĘCIE ZGRYZOWE

Zdjęcie wykonywane jest w celu stwierdzenia obecności oraz położenia zębów niewidocznych w jamie ustnej, zlokalizaowania zębów zatrzymanych lub wykrycia nieprawidłowości, w tym torbieli.

ZDJĘCIE ZĘBOWE W TECHNICE KĄTA PROSTEGO

Zwane również celowanym, jest to zdjęcie dokładne i szczegółowe pojedynczych zębów.